PT10LH01-253A2020-PM
Piher-Amphenol
10mm Carbon - Through Hole - Potentiometer - Horizontal Adjust - 25k Ohm - Linear Taper - 0.15W - 20% Bulk - wiper at half pos ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
10mm Carbon - Through Hole - Potentiometer - Horizontal Adjust - 25k Ohm - Linear Taper - 0.15W - 20% Bulk - wiper at half position