PC16SH-10CP16-105A2020-C-T
Piher-Amphenol
16mm Rotary Potentiometer - Carbon - 1M Ohm ±20% - 0.2W - Plastic Linear Taper - Horizontal - PCB Pin Panel Mount mount Bulk - ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
16mm Rotary Potentiometer - Carbon - 1M Ohm ±20% - 0.2W - Plastic Linear Taper - Horizontal - PCB Pin Panel Mount mount Bulk - Switch