PTRH-1C-5SF-OT3-X0.6G
Picker Components
Power Relay - 1FormC - SPDT - 30A - Coil: 5VDC@0.6W - Gold Plated Contacts - Dust Cover - PCB Mount - Class F - UL508 & UL873
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +