PTRH-1C-12ST-T5-X67AG
Picker Components
Power Relay - 1FormC - SPDT - 30A - Coil: 12VDC@0.6W - Gold Plated Contacts - Sealed NOT Washable - PCB Mount - Class B - UL50 ...
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Power Relay - 1FormC - SPDT - 30A - Coil: 12VDC@0.6W - Gold Plated Contacts - Sealed NOT Washable - PCB Mount - Class B - UL508 & UL873