PTRH-1C-12SF-OT5-XG
Picker Components
Power Relay - 1FormC - SPDT - 30A - Coil: 12VDC@0.9W - Gold Plated Contacts - Sealed NOT Washable - PCB Mount - Class F - UL50 ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Power Relay - 1FormC - SPDT - 30A - Coil: 12VDC@0.9W - Gold Plated Contacts - Sealed NOT Washable - PCB Mount - Class F - UL508 & UL873