PTRH-1C-110CT-T2-X-G
Picker Components
Power Relay - 1FormC - SPDT - 30A - Coil: 110VDC@0.9W - Gold Plated Contacts - Dust Cover - PCB Mount - Class B - UL508 & UL87 ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Power Relay - 1FormC - SPDT - 30A - Coil: 110VDC@0.9W - Gold Plated Contacts - Dust Cover - PCB Mount - Class B - UL508 & UL873