- PTRH-1B-5F-1-X-0.6G
PTRH-1B-5F-1-X-0.6G
Picker Components
Power Relay - 1FormB - SPST/NC - 20A - Coil: 5VDC@0.6W - Gold Plated Contacts - Open Frame - PCB Mount - Class F - UL508 & UL8 ...
Description
Power Relay - 1FormB - SPST/NC - 20A - Coil: 5VDC@0.6W - Gold Plated Contacts - Open Frame - PCB Mount - Class F - UL508 & UL873