PTRH-1A-12ST-T4-X67A0.6G
Picker Components
Power Relay - 1FormA - SPST - 30A - Coil: 12VDC@0.6W - Gold Plated Contacts - Sealed NOT Washable - PCB Mount - Class B - UL50 ...
Description +
Power Relay - 1FormA - SPST - 30A - Coil: 12VDC@0.6W - Gold Plated Contacts - Sealed NOT Washable - PCB Mount - Class B - UL508 & UL873