PTRD-1A-12CT-T3-X-0.6G
Picker Components
Power Relay - 1FormA - SPST - 40A - Coil: 12VDC@0.6W - Gold Plated Contacts - Dust Cover - PCB Mount - Class F - UL508 & UL873
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +