PC792A-1C-C1-6C2.3-DN-X
Picker Components
Automotive Relay - 1FormC - SPDT - 35A - Coil: 6VDC@2.3W - Internal Diode - Dust Cover - Plastic Bracket - Quick Connects
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +