UNO-PS/1AC/48DC/100W
Phoenix Contact
Primary-switched UNO POWER power supply for DIN rail mounting - input: 1-phase - output: 48 V DC/100 W
Description +
Search Keywords: UNOPS1AC48DC100W
  • Part No:
    UNO-PS/1AC/48DC/100W
  • AC Input Voltage:
    85 to 264 V
  • DC Input Voltage:
    N/A
  • Efficiency:
    90 %
  • Family:
  • Dimension:
    84 x 55 x 90 mm