UNO-PS/1AC/24DC/90W/C2LPS
Phoenix Contact
Primary-switched UNO POWER power supply for DIN rail mounting - input: 1-phase - output: 24 V DC/90 W
Description +
Search Keywords: UNOPS1AC24DC90WC2LPS
  • Part No:
    UNO-PS/1AC/24DC/90W/C2LPS
  • Family:
  • Efficiency:
    88.5 %
  • AC Input Voltage:
    85 to 264 V
  • Dimension:
    84 x 55 x 90 mm