UNO-PS/1AC/24DC/150W
Phoenix Contact
Primary-switched UNO power supply for DIN rail mounting - input: 1-phase - output: 24 V DC/150 W
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: UNOPS1AC24DC150W
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Phoenix Contact
  • Part No:
    UNO-PS/1AC/24DC/150W
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    VN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dimension:
    125 x 37 x 130 mm
  • DC Input Voltage:
    N/A
  • Family:
  • AC Input Voltage:
    85 to 264 V