TT-SLKK5/110DC
Phoenix Contact
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Modular terminal block with varistor as surge voltage protection between clamping connector and DIN rail, separate ground connection, nominal voltage: 110 V DC, mounting on NS 35/7.5, terminal width: 6.2 mm, terminal height: 69 mm