TRIO-PS/3AC/24DC/40
Phoenix Contact
Primary-switched TRIO POWER power supply for DIN rail mounting, input: 3-phase, output: 24 V DC/40 A
RoHS Compliant
Discontinued
Description +
Search Keywords: TRIOPS3AC24DC40
  • Part No:
    TRIO-PS/3AC/24DC/40
  • Efficiency:
    91.5(Min) %
  • DC Input Voltage:
    N/A
  • Dimension:
    139 x 130 x 190 mm
  • AC Input Voltage:
    320 to 575 V