TRIO-PS-2G/3AC/24DC/5
Phoenix Contact
Primary-switched TRIO POWER power supply with push-in connection for DIN rail mounting - input: 3-phase - output: 24 V DC/5 A
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TRIOPS2G3AC24DC5
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Phoenix Contact
  • Part No:
    TRIO-PS-2G/3AC/24DC/5
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dimension:
    115 x 35 x 130 mm
  • Family:
  • AC Input Voltage:
    400 to 500 V
  • Efficiency:
    91(Min) %
  • DC Input Voltage:
    320 to 575 V