TRIO-PS-2G/3AC/24DC/20
Phoenix Contact
Primary-switched TRIO POWER power supply with push-in connection for DIN rail mounting - input: 3-phase - output: 24 V DC/20 A
Description +
Search Keywords: TRIOPS2G3AC24DC20
  • Part No:
    TRIO-PS-2G/3AC/24DC/20
  • Efficiency:
    93(Min) %
  • Dimension:
    160 x 65 x 130 mm
  • DC Input Voltage:
    N/A
  • AC Input Voltage:
    320 to 575,360 to 575 V