TRIO-PS-2G/1AC/48DC/5
Phoenix Contact
Primary-switched TRIO power supply for DIN rail mounting - input: 1-phase - output: 48 V DC / 5 A - dynamic boost - tool-free ...
Description +
Primary-switched TRIO power supply for DIN rail mounting - input: 1-phase - output: 48 V DC / 5 A - dynamic boost - tool-free fast connection technology for solid and stranded conductors with ferrule
Search Keywords: TRIOPS2G1AC48DC5
  • Part No:
    TRIO-PS-2G/1AC/48DC/5
  • Dimension:
    160 x 42 x 130 mm