TRIO-PS-2G/1AC/24DC/20
Phoenix Contact
Primary-switched TRIO POWER power supply with push-in connection for DIN rail mounting - input: single-phase - output: 24 V DC ...
Description +
Primary-switched TRIO POWER power supply with push-in connection for DIN rail mounting - input: single-phase - output: 24 V DC/20 A
Search Keywords: TRIOPS2G1AC24DC20
  • Part No:
    TRIO-PS-2G/1AC/24DC/20
  • Dimension:
    160 x 68 x 130 mm
  • AC Input Voltage:
    85 to 264 V
  • Efficiency:
    93(Min) %
  • DC Input Voltage:
    99 to 275 V