RIF-1-RPT-LDP-24DC/1IC
Phoenix Contact
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Pre-assembled relay module with Push-in connection - consisting of: relay base - power contact relay - plug-in display/interference suppression module - retaining bracket. Contact type: 1 N/O contact - max. switch-on current up to 130 A peak - 80 A (20 ms) input voltage 24 V DC