QUINT-PS/1AC/24DC/10/CO
Phoenix Contact
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Primary-switched QUINT POWER power supply for DIN rail mounting with SFB (Selective Fuse Breaking) Technology - with protective coating - input: 1-phase - output: 24 V DC/10 A
Search Keywords: QUINTPS1AC24DC10CO
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Phoenix Contact
  • Part No:
    QUINT-PS/1AC/24DC/10/CO
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Family:
  • Efficiency:
    92.5(Min) %
  • Dimension:
    125 x 60 x 130 mm
  • AC Input Voltage:
    85 to 264 V
  • DC Input Voltage:
    90 to 410 V