QUINT-PS/1AC/24DC/10
Description +
Primary-switched QUINT POWER supply for DIN rail mounting with SFB (selective fuse breaking) technology, input: 1-phase, output: 24 V DC/10 A
Search Keywords: QUINTPS1AC24DC10
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Phoenix Contact
  • Part No:
    QUINT-PS/1AC/24DC/10
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Efficiency:
    92.5(Min) %
  • DC Input Voltage:
    90 to 350 V
  • Dimension:
    130 x 122 x 60 mm
  • Family:
  • AC Input Voltage:
    85 to 264 V