QUINT4-PS/1AC/24DC/3.8/PT
Phoenix Contact
Primary-switched power supply unit - QUINT POWER - Push-in connection - DIN rail mounting - input: 1-phase - output: 24 V DC / ...
Description +
Primary-switched power supply unit - QUINT POWER - Push-in connection - DIN rail mounting - input: 1-phase - output: 24 V DC / 3.8 A
Search Keywords: QUINT4PS1AC24DC38PT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Phoenix Contact
  • Part No:
    QUINT4-PS/1AC/24DC/3.8/PT
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    VN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Efficiency:
    93.7(Typ) %
  • Family:
  • Dimension:
    45 x 159 mm