QUINT4-PS/1AC/24DC/2.5/SC
Phoenix Contact
Primary-switched power supply unit - QUINT POWER - Screw connection - DIN rail mounting - input: 1-phase - output: 24 V DC / 2 ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Primary-switched power supply unit - QUINT POWER - Screw connection - DIN rail mounting - input: 1-phase - output: 24 V DC / 2.5 A
Search Keywords: QUINT4PS1AC24DC25SC
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Phoenix Contact
  • Part No:
    QUINT4-PS/1AC/24DC/2.5/SC
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    VN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Family:
  • Dimension:
    32 x 159 mm