FB-PS-PLUG-24DC/28DC/0.5/E
Phoenix Contact
DC/DC Power Supply Single-OUT 28V 0.5A 13.5W
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: FBPSPLUG24DC28DC05E
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Phoenix Contact
  • Part No:
    FB-PS-PLUG-24DC/28DC/0.5/E
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Input Voltage:
    24 V
  • Dimension:
    202.45 x 36 x 154.14 mm