S200X225VADY
Panduit
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
The dot matrix self-laminating adhesive label is made of vinyl is supplied on fan-fold sheets with 4 labels per row. The label has a white colored print-on area 0.75" (19.1 mm) high for cables or wires and a clear overlaminate. It is 2.0" wide and 2.25" long (50.8 x 57.2 mm). It comes in packages of 5000.