S100X075VA1Y
Panduit
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
The thermal transfer self-laminating adhesive label is made of vinyl and is supplied on a roll with 4 labels per row. The label has a white colored print-on area 0.25" (6.4 mm) high for 18 – 14 AWG and a clear overlaminate. It is 1.0" wide and 0.75" long (25.4 x 19.1mm) with a 1.0" (25.4 mm) core. It comes in packages of 2500.