S075X075VATY
Panduit
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
The thermal transfer self-laminating adhesive label is made of vinyl and is supplied on a roll with 5 labels per row. The label has a white colored print-on area 0.25" (6.4 mm) high for 18 - 14 AWG wires and a clear overlaminate. It is 0.75" wide and 0.75" long (19.1 x 19.1 mm) with a 3.0" (76.2 mm) core. It comes in packages of 5000.