PCSB600-4-2Y
Panduit
Conn Multi-Tap Connector F 4 POS 32.51mm Screw RA Cable Mount
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PCSB60042Y
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panduit
  • Part No:
    PCSB600-4-2Y
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Type:
    Multi-Tap Connector
  • Mounting:
    Cable Mount
  • Gender:
    F
  • Termination Method:
    Screw
  • Pitch:
    32.51 mm
  • Number of Circuits:
    4
  • Maximum Voltage Rating:
    600 V