MPMS19-M0
Panduit
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
The masonry push barb cable tie mount in black, made of impact modified, weather-resistant nylon 6.6 uses a fir tree hole mounting method. It requires a hole diameter of 0.19" (4.8 mm) and is designed for use in indoor and outdoor environments. It is used with miniature, intermediate, and standard cables ties. It comes in packages of 1000.
Search Keywords: MPMS19M0
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panduit
  • Part No:
    MPMS19-M0
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Type:
    Masonry Push Mount
  • Color:
    Black
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 6
Ships today, if you order in Buy all 6 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000