FSD81-18-C
Panduit
Polypropylene insulated ferrules – single wire gray DIN end sleeve, 12 AWG (4.0mm²), .71"(18.0mm) pin length.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: FSD8118C
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panduit
  • Part No:
    FSD81-18-C
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    DE
  • ECCN:
    EAR99
    100
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 400
Ships today, if you order in Buy all 400 in-stock or the regular minimum order quantity of 500