CMRPSH20TL
Panduit
Horizontal power strip with a 20 A, 120V, 10 NEMA 5-20R receptacles, one 20 A thermal breaker, and 10' power cord with NEMA L5 ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Horizontal power strip with a 20 A, 120V, 10 NEMA 5-20R receptacles, one 20 A thermal breaker, and 10' power cord with NEMA L5-20P twist lock plug. UL and c-UL Listed. Dimensions: 1.7"H x 17.0"W x 4.5"D (44mm x 431mm x 116mm)