AST20-5-C100
Panduit
The aerial support tie in black with integral 1/2" (12.7mm) spacer for support strand applications is made of weather-resistan ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
The aerial support tie in black with integral 1/2" (12.7mm) spacer for support strand applications is made of weather-resistant polypropylene. It is 8.4" long and 0.45" wide (214 x 11.4 mm), features a releasable locking style and can support a maximum bundle diameter of 2.0" (50.8 mm). It is designed for outdoor environments and comes in packages of 100.
Search Keywords: AST205C100
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panduit
  • Part No:
    AST20-5-C100
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Style:
    Aerial Support
  • Body Material:
    Weather Resistant Polypropylene
  • Dimension:
    N/A
  • Color:
    Black
  • Operating Temperature:
    -40 °C
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 400
Can Ship immediately Buy all 400 in-stock or the regular minimum order quantity of 500