ACG24KX-500
Panduit
#6 AWG (16mm²) jumper for armored cable diameter 0.94" (23.9mm) to 1.5" (38.1mm); 24" (609.6mm) length; factory terminated on ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
#6 AWG (16mm²) jumper for armored cable diameter 0.94" (23.9mm) to 1.5" (38.1mm); 24" (609.6mm) length; factory terminated on one end with LCC6 two-hole copper compression lug and the other end with grounding terminal; provided with two each #12-24 and M6 thread-forming screws and a black polypropylene terminal cover.