EZP-E80156MTA
Panasonic
Cap Film 15uF 800V PP 10% (41.5 X 20 X 42mm) Radial Can 37.5mm 0.0105 Ohm 85°C Package
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EZPE80156MTA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    EZP-E80156MTA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    150
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    800 VDC
  • Capacitance Value:
    15 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    41.5 x 20 x 42 mm