EZP-E50206LTA
Panasonic
Cap Film 20uF 500V PP 10% (41.5 X 20 X 42mm) Radial 37.5mm 0.011 Ohm 85°C Package
Description +
Search Keywords: EZPE50206LTA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    EZP-E50206LTA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    150
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    500 VDC
  • Capacitance Value:
    20 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    41.5 x 20 x 42 mm