EZJ-Z1V270RA
Panasonic
Var MLV 16VDC 3A 27V 0603 SMD T/R
Description +
Search Keywords: EZJZ1V270RA
  • Part No:
    EZJ-Z1V270RA
  • Varistor Voltage:
    27 V
  • Dimension:
    1.6 x 0.8 x 0.8 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
  • Maximum DC Voltage Rating:
    16 V
  • Maximum Surge Current:
    3 A