EZJ-Z1V120KA
Panasonic
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EZJZ1V120KA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    EZJ-Z1V120KA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Varistor Voltage:
    12 V
  • Clamping Voltage:
    N/A
  • Clamping Current:
    N/A
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Dimension:
    1.6 x 0.8 x 0.8 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
  • Maximum DC Voltage Rating:
    6.7 V
  • Maximum Surge Current:
    20 A