EXB-S8V102J
Panasonic
The EXB-S8V102J is a thick film chip resistor array containing four isolated 1 kΩ resistors with a ±5% tolerance in a concave ...
Description +
The EXB-S8V102J is a thick film chip resistor array containing four isolated 1 kΩ resistors with a ±5% tolerance in a concave terminal 0805x4 package.
Search Keywords: EXBS8V102J
  • Part No:
    EXB-S8V102J
    EAR99
    2500
  • Case Size:
    2008
  • Power Rating per Resistor:
    0.1 (1/10) W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C