EXB-D10C102J
Panasonic
Res Thick Film NET 1K Ohm 5% ±200ppm/°C BUS 10-Pin 1206 Concave SMD Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EXBD10C102J
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    EXB-D10C102J
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Case Size:
    1206
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    8
  • Number of Terminals:
    10
  • Power Rating:
    N/A
  • Power Rating per Resistor:
    0.05 (1/20) W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C