ETQ-P5M101YGK
Panasonic
Power Choke Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Metal 2.1A 0.333Ohm DCR Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ETQP5M101YGK
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ETQ-P5M101YGK
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    100 uH
  • Type:
    Power Choke
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    2.1 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.333 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 150 °C