ERZ-VEEV511
Panasonic
Var 320VAC/410VDC 6000A 510V Radial T/R
Description +
Search Keywords: ERZVEEV511
  • Part No:
    ERZ-VEEV511
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Varistor Voltage:
    510 V
  • Clamping Voltage:
    845 V
  • Clamping Current:
    50 A
  • Dimension:
    6.4 x 18.5 x 15.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    320 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    410 V
  • Maximum Surge Current:
    6000 A
  • Lead Pitch:
    7.5 mm