ERZ-VA7V121
Panasonic
Var 75VAC/100VDC 1750A 120V Radial T/R
Description +
Search Keywords: ERZVA7V121
  • Part No:
    ERZ-VA7V121
  • Varistor Voltage:
    120 V
  • Clamping Voltage:
    200 V
  • Clamping Current:
    10 A
  • Dimension:
    4.5 x 11.5 x 8.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    75 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    100 V
  • Maximum Surge Current:
    1750 A
  • Lead Pitch:
    5 mm