ERZ-VA7D820
Panasonic
Var 50VAC/65VDC 1750A 82V Radial T/R
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERZVA7D820
  • Part No:
    ERZ-VA7D820
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Varistor Voltage:
    82 V
  • Clamping Voltage:
    135 V
  • Clamping Current:
    10 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Dimension:
    4.1 x 11.5 x 8.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    50 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    65 V
  • Maximum Surge Current:
    1750 A
  • Lead Style:
    Radial
  • Lead Pitch:
    5 mm