ERZ-VA5D330
Panasonic
Var 20VAC/26VDC 250A 33V Radial T/R
Description +
Search Keywords: ERZVA5D330
  • Part No:
    ERZ-VA5D330
  • Varistor Voltage:
    33 V
  • Clamping Voltage:
    73 V
  • Clamping Current:
    1 A
  • Dimension:
    4.5 x 10 x 7 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    20 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    26 V
  • Maximum Surge Current:
    250 A
  • Lead Pitch:
    5 mm