ERZ-V20R431
Description +
Search Keywords: ERZV20R431
  • Part No:
    ERZ-V20R431
  • Varistor Voltage:
    430 V
  • Clamping Voltage:
    710 V
  • Clamping Current:
    100 A
  • Dimension:
    6.4 x 24.5 x 21.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    275 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    350 V
  • Maximum Surge Current:
    10000 A
  • Lead Pitch:
    10 mm