ERZ-V20R241
Panasonic
Var 150VAC/200VDC 10000A 240V Radial Bulk
Description +
Search Keywords: ERZV20R241
  • Part No:
    ERZ-V20R241
  • Varistor Voltage:
    240 V
  • Clamping Voltage:
    395 V
  • Clamping Current:
    100 A
  • Dimension:
    5.4 x 24.5 x 21.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    150 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    200 V
  • Maximum Surge Current:
    10000 A
  • Lead Pitch:
    10 mm