ERZ-V07D220
Panasonic
Var 14VAC/18VDC 500A 22V Radial Bulk
Description +
Search Keywords: ERZV07D220
  • Part No:
    ERZ-V07D220
  • Varistor Voltage:
    22 V
  • Clamping Voltage:
    43 V
  • Clamping Current:
    2.5 A
  • Dimension:
    4.6 x 11.5 x 8.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    14 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    18 V
  • Maximum Surge Current:
    500 A
  • Lead Pitch:
    5 mm