ERZ-V05D201
Panasonic
Var 130VAC/170VDC 800A 200V Radial Bulk
Description +
Search Keywords: ERZV05D201
  • Part No:
    ERZ-V05D201
  • Varistor Voltage:
    200 V
  • Clamping Voltage:
    355 V
  • Clamping Current:
    5 A
  • Dimension:
    4.4 x 10 x 7 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    130 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    170 V
  • Maximum Surge Current:
    800 A
  • Lead Pitch:
    5 mm