ERZ-E14A471
Panasonic
Var MOV 300VAC/385VDC 10000A 470V Radial Bulk
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERZE14A471
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ERZ-E14A471
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Varistor Voltage:
    470 V
  • Clamping Voltage:
    775 V
  • Clamping Current:
    100 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Dimension:
    6.6 x 19.5 x 16.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    300 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    385 V
  • Maximum Surge Current:
    10000 A
  • Lead Style:
    Radial
  • Lead Pitch:
    10 mm